محل تبلیغات شماهمانطور که می دانید، از سامانه ثنا قوه قضاییه که یکی از پروژه های مهم سال های اخیر بود، در سال 95 رونمایی شد. به جرات می توان گفت این سامانه عظیم ترین پروژه قوه قضاییه تا کنون بوده است زیرا به راحتی می توان ابلاغیه های قضایی که مهم ترین قسمت پیگیری یک پرونده قضایی است را از طریق این سامانه پیگیری کرد.

سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی با نام ثنا علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در وقت می شود، اشخاص را از ایستادن در صف های طولانی دادگاه ها بی نیاز می کند. در مطالب پیش مثل

سامانه ثنا  راجع به این سامانه و نحوه ثبت نام در آن صحبت کردیم و در مقاله امروز

هیواتک قصد داریم شما با واژه ابلاغیه قضایی که این روزها زیاد به گوش می رسد آشنا کنیم.

با ما همراه باشید و مقاله

فراموشی رمز سامانه ثنا را نیز مطالعه نمایید.ابلاغیه قضایی چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم سامانه ثنا قوه قضاییه در سال 95 راه اندازی شد. هدف از راه اندازی این سامانه جلوگیری از ازدحام و شلوغی صف دادگاه ها ، بی نیاز شد از نیروی انسانی و روش ابلاغ به طور سنتی بود. نکته مثبت این موضوع این بود که علاوه بر اینکه تمامی اوراق قضایی از جمله ابلاغیه ها و آرا مربوط به پرونده های قضایی افراد و وکلا در پنل شخصی آن ها قرار گرفته و این موضوع علاوه بر تسریع امور باعث حفظ حریم شخصی افراد شده و دیگر ابلاغیه ها به محل ست یا محل کار شخص ارسال نمی شود.

به طور کل منظور از ابلاغیه قضایی ورقه صادر شده از سوی مقامات ذی صلاحیت است که مطالب یا آرایی را ابلاغ می کند. اگر تا کنون در سامانه ثنا قوه قضاییه ثبت نام نکرده اید پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با سامانه ثنا قوه قضاییه را مطالعه کنید. بعد از ثبت نام در این سامانه و مراجعه به یکی از دفاتر قضایی برای دریافت رمز عبور به راحتی می توانید خلاصه پرونده و پیگیری های لازم مربوط به پرونده های قضایی خود را مشاهده کنید.

همانطور که گفتیم تمامی ابلاغیه های قضایی از طریق پیامک با پست الکترونیک به افراد اعلام می شود و در صورت عدم ثبت نام در سامانه ثنا قوه قضاییه ابلاغ به وسیله ابلاغنامه به محل ست فرد ارسال می شود. همچنین در صورتی که فرد در سامانه ثبت نام کرده باشد و بعد از دریافت پیامک یا پست الکترونیک به سامانه مراجعه نکند به منزله استنکاف از قبول اوراق قضایی است.

اگر بخواهیم در مورد امنیت این سامانه صحبت کنیم قابل ذکر است که که این سایت با استفاده پروتکل های SSL اجازه ورود به هکر ها را به اطلاعات کاربر نمی دهد و با وجود رمز موقتی که هنگام ورود به شخص ارسال می شود امنیت این سامانه تکمیل می شود. البته شایان ذکر است که امکان تغییر رمز شخصی نیز در این سامانه وجود دارد.

بعد از مطالعه مطالب گفته شده نوبت آن است در ادامه این مقاله به نحوه دیدن ابلاغیه های قضایی بپردازیم با هیواتک همراه باشید.

 

 

 نحوه دیدن ابلاغیه قضایی

همانطور که گفتیم لازمه ی دیدن ابلاغیه های قضایی در سامانه ثنا ، ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا است. پس به ترتیب با مراجعه به مقالاتی که پیش تر پیشنهاد کردیم و مقالاتی مثل

مدارک مورد نیاز ثبت نام در سامانه ثنا ،

آشنایی با سایت عدل ایران و

مراکز ثبت نام سامانه ثنا می توانید ثبت نام خود را در این سامانه تکمیل کنید.

در مقاله نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا به طور مفصل در این مورد صحبت کردیم و برای تکمیل این مطلب به طور مجدد نحوه مشاهده ابلاغیه قضایی را آموزش می دهیم. شایان ذکر است که این آموزش تنها مخصوص کسانی است که تمامی مراحل ثبت نام در سامانه ثنا را انجام داده باشند.

جهت مشاهده ابلاغیه قضایی خود وارد

این آدرس شوید. اگر با مشکل ورود مواجه شدید از طریق یکی از لینک هایی که در سایت www.adliran.ir قرار داده شده است استفاده کنید.

بعد از ورود به این سامانه مطابق تصویر کد ملی و رمز شخصی خود را وارد کنید روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

 

 

در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده وارد صفحه ای مطابق تصویر می شوید . که همزمان یک پیامک که حاوی رمز موقت است برایتان ارسال می شود تا وارد کادر مربوطه کنید . این رمز 24 سایت اعتبار دارد.

 

 

بعد از وارد کردن رمز موقت وارد صفحه ای به شکل زیر می شوید و می توانید به راحتی ابلاغیه های قضایی خود را مشاهده کنید.

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تعداد ابلاغیه های جدید 0 است و اگر بعد از هر بار مراجعه به سامانه عدد این قسمت 0 نبود به معنی داشتن ابلاغیه جدید است. بعد از مشاهده ابلاغیه روی گزینه خروج کلیک کنید تا به طور کامل از سامانه خارج شوید و شخص دیگری اجازه دسترسی به اطلاعاتتان را نداشته باشد.

در این مقاله به صورت جمع بندی شده در مورد ابلاغیه قضایی و نحوه مشاهده ابلاغیه قضایی در سمانه ثنا قوه قضاییه صحبت کردیم اگر در مورد هر یک از مطالب گفته شده سوالی داشتید و یا در مراحل وارد شدن به سامانه با مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق شماره های بالای صفحه سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

 

 

 

منبع:

ابلاغیه هیواتک


هیواتک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی